DDC - najbardziej zaufaną marką testów DNA

mobile    location:

  1. Badanie ojcostwa „dla spokoju ducha” - bezpłatny zestaw
  2. Badanie ojcostwa dla celów sądowych
  3. Prenatalne ustalanie ojcostwa
  4. Badanie pokrewieństwa
  5. Test dla celów imigracyjnych
  6. Pokrewieństwo między rodzeństwemOpis testu na stwierdzenie ojcostwa

DNA (kwas deoksyrybonukleinowy) jest genetycznym planem, który określa biologiczne cechy osoby. DNA jest umiejscowiony w każdej posiadającej jądro komórce ciała ludzkiego. Po poczęciu, dziecko dziedziczy połowę DNA od matki i połowę od ojca. Unikalna kombinacja DNA, po analizie, okaże się taka sama jak u biologicznych rodziców.

Kiedy test na stwierdzenie ojcostwa pokaże, że DNA dziecka nie odpowiada DNA domniemanego ojca, możemy go w 100% wykluczyć jako biologicznego ojca danego dziecka. Jeśli DNA dziecka odpowiada DNA domniemanego ojca, możemy udowodnić ojcostwo z prawdopodobieństwem 99% lub większym. Aby uzyskać takie prawdopodobieństwo, komórki ludzkie są najpierw pobierane od testowanych osób. W tym celu komórki policzka zbierane są z jego wewnętrznej strony za pomocą wymazówki. W laboratorium komórki te są usuwane z wacika. Następnie, DNA pozyskane z tych komórek poddawane jest analizie PCR.

Podczas analizy PCR markery DNA zlokalizowane w materiale genetycznym dziecka i domniemanego ojca powielane są w miliardach kopii. To pozwala naszym naukowcom dokonać analizy nawet bardzo małej ilości materiału DNA.

Uzyskane markery są następnie analizowane w analizerach. Wykrywają one rozmiar marketów znalezionych w każdej próbce. Powstaje profil genetyczny badanych osób.

Profil DNA dziecka jest unikalny – połowa markerów pochodzi z profilu ojca, druga połowa z profilu matki. Jeśli zostanie ujawnione, że markery DNA domniemanego ojca są niezgodne z markerami dziecka, mężczyzna jest zdecydowanie wykluczony jako biologiczny ojciec dziecka. Jeśli markery się pokrywają, ojcostwo nie jest wykluczone.

 

 

Objaśnienie testów na ojcostwo   |    Testy DNA   |    Pytania   |    O nas   |    Kontakt   |    Strona główna